poczta mapa strony

Kosiarki dyskowe dwustronne do jazdy z rewersem Samasz

kosiarki_dyskowe_dwustronne_do_jazdy_z_rewersem_samasz_6
Typ kosiarki KDD-R 860
Szerokość koszenia 8,60 m
Szerokość pokosu 2 x 1,50-2,00m / 1 x 1,20m
Liczba dysków 3 x 7
Liczba noży 42
Obroty WOM 1000 obr/min
Moc ciągnika od 150 KM
Wydajność robocza ~10 ha/h
Wał przekaźnika mocy 3100 Nm
Masa 1760 kg

* Powyższe dane techniczne - dla zestawu z kosiarką czołową KDF 300

Kombinacja kosiarek MegaCUT 860 R składa się z kosiarki dyskowej dwustronnej KDD – R 860, wyposażonej w zintegrowany układ TUZ o udźwigu 1600 kg oraz kosiarki dyskowej czołowej KDF 300, zawieszonej na TUZ-ie kosiarki dwustronnej.Takie połączenie kosiarek umożliwia wygodną obsługę maszyny, bez męczącego oglądania się operatora ciągnika.

Uzupełniając kosiarkę czołową kosiarkami KDD-R można uzyskać szerokość koszenia 8,60 m i wydajność ok. 10,0 ha/h.

Kosiarki dwustronne są zawieszone centralnie. W zestawie współpracuje z kosiarką dyskową czołową o szerokości 3,00 m. Jest to doskonała alternatywa dla drogich kosiarek samojezdnych.

Centralne zawieszenie kosiarki powoduje równomierne rozłożenie ciężaru kosiarki na całej długości. Umożliwia ono lepszą reakcję na nierówności terenu, co przekłada się na szybkie i czyste koszenie.

Zalety kosiarek dyskowych dwustronnych do jazdy z rewersem (KDD):

 1. Duża szerokość.
 2. Wysoka wydajnosć.
 3. 2 lata gwarancji.
 4. Optymalne rozłożene ciężaru.
 5. Możliwość pracy tylko jedną kosiarką tylną po odłączeniu drugiej kosiarki tylnej.
 6. Możliwość wykorzystania już posiadanej kosiarki czołowej 3,00m.
 7. Ustawianie kosiarki do pozycji transportowej, roboczej oraz przejazdu nad pokosami za pomocą dwóch siłowników hydraulicznych  kosiarki.

W kombinacji kosiarek MegaCUT 860 R (REWERS) zastosowaliśmy nowoczesny bezpiecznik hydrauliczny, który chroni listwę przed uszkodzeniem. Po napotkaniu na przeszkodę zespół tnący odchyla się do tyłu o kąt 30°, jednocześnie unosząc się o około 70 cm.

Jednoczesne unoszenie kosiarek KDD na uwrociu lub do pozycji transportowej, dzięki zastosowaniu dzielnika strumienia, wymaga tylko jednego wyjścia hydraulicznego w ciągniku.

Kosiarka KDD-R 860 jest wyposażona w dodatkową ramę, po zamontowaniu której istnieje możliwość zaczepienia kosiarki KDD-R 860 z tyłu ciągnika, a kosiarki KDF 300 klasycznie z przodu.

Listwa dyskowa Heavy Duty została zaprojektowana zgodnie z najnowszymi zaleceniami naukowców zootechników. Zgodnie z zaleceniami nie powinno się kosić nisko, ponieważ trawy nisko skoszone mają za dużo włókna. Zwiększa się synteza włókna surowego kosztem łatwo rozpuszczalnych i przyswajalnych cukrów. Niskie koszenie powoduje wolne odrastanie runi i ma wpływ na niższe plony następnych pokosów. Przy przewadze traw wysokich pierwszy i drugi pokos kosi się na wysokość 6-7 cm, natomiast przy dużym udziale traw niskich - na wysokość 5 cm. Z kolei ostatni pokos powinien być koszony nieco wyżej - 7-8 cm od ziemi.

W sezonie 2007 użytkownicy przetestowali noże nowej generacji o najwyższej jakości z oznaczeniem BRZW, które są hartowane na wskroś do ok. 50 Hrc i spełniają wymagania normy EN.

Podstawowe zalety kosiarek New Generation na listwie HEAVY DUTY:

 1. Jeżeli weźmie się pod uwagę listwy czołowych producentów Europy to listwa SaMASZ ma najmocniejsze a tym samym najtrwalsze łożyska w klasie - 6307 2RS.
 2. Hartowane dyski i płozy ślizgowe.
 3. Łatwo wymienne przykręcane trzpienie nożyków.
 4. Piasty dolna dysku z wysoko-wytrzymałego staliwa.
 5. Łatwa wymiana płóz ślizgowych po odkręceniu 2 śrub.
 6. Perfekcyjne cięcie od 5 do 7,5 cm.

Koła zębate w listwie są chronione przed zniszczeniem przez proste rozwiązanie konstrukcyjne. Zdjęcie przedstawia moduł dysku, który w przypadku bardzo silnego uderzenia ścina wpust o wymiarach 10 x 8 mm. Wystarczy wymienić moduł na nowy bez konieczności kosztownego remontu listwy tnącej.

Kosiarki dyskowe dwustronne do jazdy z rewersem Samasz - galeria

Agroma S.A. Szczecin - ciągniki rolnicze, maszyny rolnicze, częsci zamienne, serwis, akumulatory, oleje, łożyska. filtry,
Szczecin tel. 91 46 00 002; Pyrzyce tel. 91 57 01 403; Chojna tel. 91 41 41 851; Stargard Szczeciński tel 91 578 05 30